Исчезнал штитеник од ЈЗУ „Ранка Милановиќ“

by fokus

Штитеник од Јавната здравствена установа „Ранка Милановиќ“ самоволно се оддалечил од домот, а полицијата презема мерки за негово пронаоѓање.

„Вчера во 18 часот во Полициската станица Гази Баба социјален работник во Јавна здравствена установа „Ранка Милановиќ“, пријавил дека истиот ден од домот во непознат правец самоволно се оддалечил нивен штитеник на возраст од 13 години. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето“, велат од МВР.

Поврзани новости