Илија Димовски: Во СЈО сум повикан бидејќи премногу зборувам во Собрание

by Fokus 14:00
14:00

Пратеникот Илија Димовски пред малку стигна во Специјалното јавно обвинителство, каде што треба да даде исказ како осомнипен во случајот „Талир“.

На прашањето на медиумите за што е осомничен, тој накусо рече дека бил повикан во СЈО, бидејќи премногу зборувал во Собранието.

- Advertisements -

Денеска во Специјалното јавно обвинителство како осомничен во случајот „Талир“ исказ требаше да даде и Иво Котевски, но како што самиот истакна, најпрвин побарал увид во доказите.

 

Поврзани новости