Горан Грујевски неколку часа на распит во СЈО

by Fokus 14:03
14:03

Горан Грујевски, поранешниот директор на Петта управа, неколку часа се задржа во просториите на СЈО, каде што бил повикан во својство на осомничен.

Грујевски, пред малку излезе од СЈО, но не даде изјава за медиумите, поради што остана нејасно дали бил повикан на распит за случајот „Тврдина“ или „Таргет“. И, двата случаи се во врска со незаконското прислушување.

- Advertisements -

Поврзани новости