Захариев: Ми велат дојде од Делчево, да го средиш Штип

by Fokus 11:01
11:01

Актуелниот градоначалник на Штип, Илчо Захариев се уште не знае дали повторно ќе биде кандидат за градоначалник на престојните локлани избори што ќе се одржат на 15 октомври.

Тој во изјава за „Фокус“ тврди дека не поднел кандидатура за повторен мандат, но не говите резултати покажуваат што се направил за Штип.

- Advertising -

– Во овој момент не можам да кажам дали јас ќе бидам кандидат за градоначалник, но можам да кажам дека многу направив за Штип и тоа го покажуваат досегашните резултати. Партијата ги вреднува тие резултати и знаат како си ја вршам работата. Има уште неколку добри кандидати, кои поднеле кандидатури, но ќе видиме. Јас сум од Делчево и во Штип ми велат „Дојде човек од Делчево, да го среди Штип – истакна Захариев.

Поврзани новости