Игор Југ кон Манчевски: Како можевте да видите дека носам оружје, а бевте повреден?

by fokus 14:54
14:54

Обвинетиот Игор Југ за насилствата во Собранието од 27 април минатата година, вкрстено го испрашуваше министерот Дамјан Манчевски, откако претходно тоа право го искористи неговиот адвокат како и бранителите на дел од 33. обвинети, пренесува „Макфакс“.

„Очигледно видовте оружје, но не знаете какво, така ли е? Може тоа да биде нож, хебла, пендрак, итн.?“ , праша обвинетиот.

„Не сум експерт за оружје, се работеше за оружје кое може да се стави за задниот дел од панталоните“, рече Манчевски.

- Advertisements -

„Како вие цело време повреден, со фракури, шамари и под закани дека ќе Ви ги убијат децата, можевте прецизно да ме следите и да говорите за дејствијата кои јас сум ги преземал?“, праша Игор Југ.

Поврзани новости