И симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ на протестот за загинатите момчиња кај Смиљковско езеро

by Fokus 14:19
14:19

Околу стотина граѓани денеска протестираа пред Кривичниот суд барајќи правда за загинатите момчиња кај Смиљковско езеро.

Фото:Томислав ГЕОРГИЕВ

Меѓу нив можеа да се видат членови на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Како што претходно објави „Фокус“ протестот не го организираат родителите на загинатите момчиња, кои не ни присуствуваа и побараа да не бидат злоупотребувани.

 

Поврзани новости