Хрват гол скокна во море по победата

by Fokus

Додека во Загреб навивачи се фрлија во градската фонтана за да ја прослават победата на Хрватска над Бразил, еден трогирчанец се реши влезот во полуфинале на националниот тим да го прослави со главечки скок во Јадранското Море.

Според податоците на Државниот хидрометеоролошки завод, температурата на морето кај Трогир во петокот навечер била 16 Целзиусови степени.

Поврзани новости