Хаос во бугарските болници

by Fokus 14:51
14:51

Болниците во Бугарија се преполни, а во текот на вчерашниот ден, во ковид-одделенијата имаше 7.553 пациенти со корона вирус, а 656 од нив се на интензивна нега.

Според информациите од оваа земја, повеќе од 90 отсто од пациентите не се вакцинирани, а причина за тоа е недовербата на јавноста кон вакцините.

Поврзани новости