Груевски не се појави на закажаната средба со претседателите на Хрватска и Словенија

by Фокус 21:44
21:44

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вечерва не ги примил претседателите на Хрватска и Словенија, Колинда Грабар Китаровиќ и Борут Пахори покрај тоа што средбата со нив била закажана, пишува ПлусИнфо.

По долго чекање двајцата претседатели си заминале.  Претходно, тие се сретнаа со лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

- Advertisements -

Поврзани новости