Груевски не се појави на закажаната средба со претседателите на Хрватска и Словенија

by Фокус

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вечерва не ги примил претседателите на Хрватска и Словенија, Колинда Грабар Китаровиќ и Борут Пахори покрај тоа што средбата со нив била закажана, пишува ПлусИнфо.

По долго чекање двајцата претседатели си заминале.  Претходно, тие се сретнаа со лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Поврзани новости