Груевски, Ахмети и Тачи надвор за пауза, Заев и странските амбасадори на маса

by Фокус

Во моментот има прекин на лидерската средба помеѓу лидерите на најголемите партии, Никола Груевски, Зоран Заев, Али Ахмети и Мендух Тачи, поради пауза.

Груевски излезе во дворот на Клубот на пратеници и му се приклучи на својот тим, а Ахмети и Тачи, како и на минататат средба, паузата ја поминуваат заедно.

Во дворот, пак, дури по десетина минути излезе Заев, кој дотогаш остана внатре заедно со евроамбасадорите Џес Бејли и Аиво Орав.

Засега нема информација за тоа во која насока тече лидерската средба и дали нешто е договорено.

Поврзани новости