Ѓорчев го искара Заев: Лажеше сушеше за откупот на јаболката во Преспа, срамота!

by fokus 10:17
10:17

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев веќе неколкупати испраќа силни критики кон премиерот и лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Како што вели Ѓорчев, премиерот „лажел сушел“ кога станува збор за откупот на јаболката во преспанскиот регион.

- Advertisements -

Поврзани новости