Горан Грујоски и Ѕвонко Костовски ноќеска пуштени од притвор

by Фокус

Звонко Костовски, вработен во МВР, обвинет за шпионажа и неовластено снимање во случајот „Пуч“ и Горан Грујоски, началник на Петтата управа за кого Специјалното јавно обвинителство (СЈО) побара притвор, се пуштени ноќеска од притвор, пренесува Плусинфо.

Вчера претседателот Ѓорѓе Иванов соопшти дека донел одлука за аболиција на лица за кои се водат истраги, за кои се покренати обвиненија и за еден политичар кој е во затвор.

Поврзани новости