Голем пожар во Штип, пожарникар е повреден

by Fokus

Денеска околу 15 часот во штипската населба „Сењак“ во куќа избувнал силен пожар а при интервенцијата полесно се повредил еден пожарникар, истакнаа од Центарот за управување со кризи.

Поради силината на пожарот, дополнително се повикани уште два камиони и седум пожарникари, па пожарот го гаснеле вкупно четири возила и 13 пожарникари.

Поврзани новости