Го пронашле мртов во викендичка во битолско

by fokus

Во викендичка во атар на село Крклино, Битола, вчера во 19.15 часот доктор од Итна медицинска помош-Битола констатирал смрт на К.Ч.(59) од Битола.

Увид на местото извршила увидна екипа при СВР-Битола, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Поврзани новости