ДУИ: Во партијата немаше никаков вооружен инцидент

by Фокус

Целосно ги демантираме како неточни информациите дека денес во Демократската Унија за интеграција имало било каков инцидент.

Ова го соопштија од албанската владејачка партија откако денека во тетовска Мала Речица имаше вооружана престрелка, во која едно лице го загуби животот, а друго е повредено.

„Ние како политичка партија немаме и не можеме да имаме одговорнност за евентуалните инциденти кои не се поврзани со Демократската Унија за Интеграција“, истакнаа од партијата.

Поврзани новости