Герила во Аеродром: Пораки за Илија Димовски и за Сашо Мијалков

by fokus

Во скопската населба Аеродром утрово осамна герила акција на младите социјалдемократи од таа општина, со поздрави, како што велат, до координаторот на ВМРО – ДПМНЕ Илија Димовски и до Сашо Мијалков, екс директорот на УБК.

 

 

 

Поврзани новости