Гатузо: Јувентус е на рангот на Барселона

by fokus

Милан синоќа доживеа пораз од шампионот Јувентус со 0-2, што повторно направи проблеми во соблекувалнаа на Милан. Стратегот на „росонерите“, Џенаро Гатузо испрати само пофални зборови за „старата дама“.

„Јувентус не е најдобар тим само во Италија, туку веројатно и во Европа. Тие се во рангот на Барселона и Манчестер Сити им честитам на победата. Жал ми е што не искористивме некои шанси на почетокот на второто полувреме“, заврши стратегот на Милан.

Поврзани новости