(ГАЛЕРИЈА) Прв „продолжен“ полициски час

by fokus 21:36
21:36

Полицискиот час денеска започна во 16 часот, како дел од мерките на Владата за спречување на ширење на корона вирусот. За време на викенди, полицискиот час е продолжен, па наместо да започнува од 20 часот, почнува во 16.

Низ објективот на фоторепортерот на „Фокус“ погледнете каква беше денеска атмосферата по скопските улици.

- Advertisements -

ФОТО: Томислав Георгиев

 

 

Поврзани новости