Полските навивачи на фудбалската репрезентација попладнево предизвикаа инцидент на плоштадот Македонија во Скопје. Според полициските службеници, тие се степале меѓусебе, по што неколкумина од нив се приведени.

Полските навивачи се дојдени во Скопје да ја бодрат нивната репрезенација која утре игра против Македонија во рамки на евроквалификациите.

ФОТО: Дејан Божиновски

 

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.