ГАЛЕРИЈА: Отворање на скопски џез фестивал, гости од Европа, САД и Африка

by Fokus 00:10
00:10

Со концерт на Давид Хелбок трио од Австрија и на големиот ансамбл од Норвешка – Трондхејм џез оркестра со Оле Мортен Ваган, вечерва во Македонската опера и балет  почна 36. Скопски џез-фестивал.

Во четирите фестивалски дена се најавени актуелни и врвни имиња во џез-музиката од САД, Европа и Африка.

- Advertisements -

Томислав ГЕОРГИЕВ

Поврзани новости