(ГАЛЕРИЈА) И Борко ја проба тортата на Груевски

by fokus

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ денеска го прослави својот 26-ти роденден, а меѓу гостите имаше и личности од јавниот живот, во јавноста познати како поддржувачи на партијата. На роденденската прослава присутен беше и голманот на македонската ракометна репрезентација, Борко Ристовски. Лидерот Груевски одржа говор, но и ја пресече тортата со партискиот грб.

Поврзани новости