ГАЛЕРИЈА: Груевски, Конески, Тони Михајловски, Мицковски на протестот пред Кривичниот суд

by Fokus 15:39
15:39

Вмровците денеска се собраа на протест пред Основниот суд Скопје 1, откако утринава беа приведени екс министерот за внатрешни работи Митко Чавков и пратениците кои ги отворија собраниските врати на 27 април, односно на крвавиот четврток.

На протестот се појави и екс премиерот Никола Груевски, како и неколку негови сопартијци кои дојдоа да им дадат поддршка на проведените, кои даваат исказ внатре во судот пред судија на претходна постапка.

- Advertisements -

Томислав Георгиев

Поврзани новости