ГАЛЕРИЈА: Дефиле на маски на традиционалниот Струмички карневал

by Фокус

Во присуство на државниот врв на чело со премиерот Зоран Заев, вечерва во Струмица се оддржува дефилето на маски во рамки на традиционалниот Струмички карневал.

На овој настан учествуваат луѓе од цела држава, но и од странство, а најатрактивни се гостите од Аруба кои во стилот на Рио заиграа самба и румба.

Погледнете дел од атмосферата во Струмица.

ФОТО: Томислав ГЕОРГИЕВ

Поврзани новости