Гаф на Силјановска во Неготино: Почитувани кавадарчани…

by fokus 09:15
09:15

Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, вчерашното обраќање пред граѓаните на Неготино го почна со гаф, обраќајќи им се со „почитувани кавадарчани“.

Силјановска се поправи откако некој од публиката и довикна и ја освести каде се наоѓа.

- Advertisements -

.

Поврзани новости