ФРОДЕМ: Банките дигнаа раце од Груевски

by Фокус 10:41
10:41

Комерцијалните банки и инвеститорите конечно одлучија да не го финансираат режимот на Никола Груевски, соопштија од ФРОДЕМ по одложувањето на издавањето на еврообврзницата.

„Благодарение на алчната криминализирана власт, ќе немаме ниту за плати и пензии. Ќе немаме ни за леб, а виновниците ќе јадат чоколада“, велат од ФРОДЕМ.

Поврзани новости