ФОТО Заев со делегацијата тргна кон Псарадес: Нека биде Преспа патека кон нашата европска иднина

by Fokus 09:48
09:48

Премиерот Зоран Заев на својот официјален фејсбук профил објави фотографија, каде што може да се види дека македонската делагација со чамец тргна кон Псарадес каде што треба да се потпише конечниот договор меѓу Македонија и Грција.

„Се осмеливме, затоа што сакаме успеси, македонски успеси. Ние се определивме за иднина. Затоа стигнавме денес тука. Нека биде Преспа патека кон нашата европска иднина“ – напиша Заев.

- Advertisements -

Поврзани новости