ГАЛЕРИЈА Пристигнаа Коѕијас и Ципрас, одат накај езерото да ја пречекаат македонската делегација

by Fokus 10:01
10:01

Премиерот на Грција, Алексис Ципрас, министерот за надворешни работи Никос Коѕијас, високата претставничка за надворешни работи и безбедносна политика на Европската Унија и Заменик-претседателка на Европската комисија, Федерика Могерини,и Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, Јоханес Хан пристигнаа во Псарадес, каде што треба да биде потпишан македонско-грчкиот договор за името.

Грчкиот премиер и министерот Коѕијас отидоа да ја пречекаат македонската делегација, која веќе пристигна во грчка Преспа.

- Advertisements -

К.С.

Поврзани новости