(ФОТО) Во Франција кралско семејство се – Лазарови!

by fokus 19:02
19:02

Францускиот ракометен клуб Нант вчера му приреди цела церемонија за испраќање во играчка пензија на еден од најголемите ракометари на сите времиња, Кирил Лазаров.

Во текот на настанот во чест на македонскиот ракометар, публиката во Нант носеше кралски круни, а Лазаров беше „прогласен“ за крал. На теренот излегоа и сопругата и децата на Кире.

Денеска ракометниот клуб Нант на социјалните мрежи објави фотографија од Лазаров на „тронот“ придружуван од своето семејство и напиша: Кралско семејство.

Поврзани новости