(ФОТО) Вмровците го оставија ѓубрето и отидоа да одморат

by fokus 11:41
11:41

По вчерашниот протест или бунт на поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ пред Државната изборна комисија, на улицата остана голема количина на смет која тие ја оставија зад себе.

Вчера во три по полноќ, Влатко Ѓорчев им се обрати на присутните кои беа донесени и од други градови на Македонија и им рече да одат по автобусите да одморат и да се стоплат, но да не си заминуваат.

- Advertisements -

Фото: Странски служби

 

Поврзани новости