(ВИДЕО) Филип Петровски падна од оградата додека држеше говор

by fokus 12:27
12:27

Директорот на Државниот архив, Филип Петровски, синоќа додека држеше говор пред насобраните поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ пред ДИК, во еден момент изгуби рамнотежа и падна.

Поврзани новости