(ФОТО) Турканици во тесни улички меѓу полицијата и демонстрантите

by fokus

Главниот и сите споредни приоди кон Министерството за финансии се под полициска блокада.

Демонстрантите на Шарената револуција се обидуваат да ја поминат блокадата, а во еден момент настана и турканица со полицијата.

Револтирани што не можат да го продолжат протестот, скандираат „Нема правда нема мир”, и „Шутка не ти бега Никола”.

13663645_10208572567409912_419153238_o-670x377

13627211_10154343179281079_8391021142187454635_n

Поврзани новости