Фото: Со автобуси од сите градови, младите дојдоа на конференцијата на УМС на ДПМНЕ

by Фокус 11:25
11:25

Унија на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ вчера одржа годишна конференција во спортскиот центар „Јане Сандански“ во скопски Аеродром. На конференцијата се обратија лидерот на партијата Никола Груевски и претседателот на Унија на млади сили, Владимир Нелоски.

Карактеристично за секој митинг и конференција на ДПМНЕ е тоа што таму беа присутни автобуси од сите градови низ земјава.

- Advertisements -

10481116_10207341182112962_8502875969420143792_o

10562633_10207341179752903_7952111483113229862_o

11174691_10207341183152988_5571304853113549044_o

11222543_10207341169672651_152928853649156075_o

Поврзани новости