(ФОТО) Шарените револуционери положија цвеќе на споменикот на Тито

by fokus

Демоснтрантите од Шарената револуција на пат кон Собранието положија свеќе на споменикот на Јосип Броз – Тито во чест на неговиот роденден, 25 мај, ден кој порано се славеше како Ден на младоста.

13277902_10209770356521513_1448692592_n 13285719_10209770356041501_1401186557_n

Поврзани новости