(ФОТО) Заев фрлаше боја врз Министерството за правда

by fokus

На денешниот протест на Шарената револуција се придружи и претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Тој заедно со уште неколку функционери од раководството на СДСМ се придружија и во боењето на Министерството за правда и фрлаа балони со боја кон зградата.

Исто како и вчера, и денеска полицискиот кордон кој го чува Министерството им дозволи на неколку демонстранти со пушки со боја да го поминат кордонот и одблиску да ја бојат министерската зграда.

13285556_10209770433763444_1533016439_n 13288818_10209770433683442_1670030620_n 13278197_10209770438963574_424806590_n 13220015_10209770438403560_1711962420_n

Поврзани новости