ФОТО: Пред штабот на СДСМ се собира народ, се подготвуват за славење

by fokus 20:44
20:44

Пред партискиот штаб на СДСМ се собираат луѓе, кои се подготвуваат за славење, уверени дека ќе победи нивниот кандидат Стево Пендаровски.

Според резултатите на Државната изборна комисија, пребројани се речиси половина од избирачките места. За сега за Пендаровски се 166.209 од гласачките ливчиња, додека за Силјановска – 119.828.

- Advertisements -

Поврзани новости