ФОТО: Оставка, убијци, долу Влада!

by Фокус 16:39
16:39

Оставка, Убијци, долу Влада, извикуваат насобраните граѓани, на протестот кој пред малку почна пред Владата на Македонија. Во знак на револт, откако вчера излегоа снимки на кои се гледа суровоста и монтираниот процес против Бошкоски, денеска голема група граѓани организирана преку социјалните мрежи, протестира.

Полицијата засега мирно го надгледува развојот на настаните, но како што јавува нашиот известувач, тензијата е се поголема.

11006405_10206289964313174_2536268413222833477_n

11008556_10206289963833162_5026380794172585673_n

11001738_10206289932592381_2779781667124748156_n

Поврзани новости