ФОТО: Почна протестот пред Владата

by Фокус

Собирот на граѓаните револтирани по синоќа објавените снимки, во кои шефот на тајната полиција разговара со новинари за апсењето на Бошкоски, како и разговорите поврзани со убиството на Мартин Нешковски, пред малку започна пред владата.

Собрани се неколку стотини граѓани, но како што известуваат нашите екипи на терен, доаѓаат се повеќе граѓани.

10998319_10206289829509804_6627784383774399278_n

10993472_10206289849310299_7961997954430023476_n

1958525_10206289847830262_312854862330683335_n

Поврзани новости