(ФОТО) МВР ја објави потерницата за Груевски

by fokus

Министерството за внатрешни работи попладнево ја објави потерницата за Никола Груевски на својата веб страница во делот за потраги и исчезнати лица.

Полициски екипи веќе еден час се пред домот на поранешниот премиер, но светлата во неговиот стан се исклучени.

Поврзани новости