(ФОТО) Македонските навивачи скокаа по крстот во Мец

by fokus
Еден од традиционалните ритуали за време на настапите на нашите ракометари на големите натпреварувања е одбележувањето и на Водици, со фрлање на „крстот“ за кој се „борат“ членовите на „фалангата“, пишува спортскиот портал Екипа.
Овојпат собирот се одржа во Православната црква во Мец, а крстот заврши во рацете на Мики Поповски, кој е редовен посетител на сите настапи на нашиот национален тим на големите натпреварувања.

Поврзани новости