(ФОТО) Груевски бара стан во Будимпешта?

by fokus 15:35
15:35

Две нови фотографии од екс премиерот и бегалец, Никола Груевски, од Будимпешта, осамнаа на Твитер. Фотографиите се објавени од Душица Томовиќ од „Балкан инсајт“.

„Поранешниот македонски премиер Никола Груевски се шеташе низ Будимпешта во понеделникот, на последниот ден од Велигден. Тој гледаше реклами во една агенција за недвижности“, пишува твитер-корисникот кој ги објави фотографиите.

- Advertisements -

Поврзани новости