ФОТО-ГАЛЕРИЈА: Скопје под блокада од возила и дожд

by Фокус

Возила под вода, нервозни возачи, блокирани улици и чекање со часови го одбележаа денешниот дождлив ден во Скопје. Амбулантните возила беа во неможност да се пробијат низ сообраќајниот хаос, бидејќи раскрсниците беа целосно блокирани.

Ова се дел од фотографиите што граѓаните ги постираа на социјалните мрежи додека се пробиваа низ метежот по улиците.

 

Поврзани новости