(ФОТО) Боја за Министерството за правда

by Фокус 18:29
18:29

На вечерашните протести во боите на Шарената револуција повторно “блесна” Министерството за правда.

Скандирајќи „Робија за мафија”, граѓаните на даден знак ги фрлија шарените балони, па продолжија кон Собранието.

- Advertisements -

Денешниот протест се одвива под мотото “За конечно повлекување на Иванов”.

Демонстрантите носат главна парола „Нема да ви помине”, со која и вечерва ќе порачаат дека не прифаќаат селективна правда и ќе бараат целосно поништување на аболицијата.

13277905_10209501852528181_827974865_n

13275838_10209501756365777_986761020_n