ФОТО: Боја за „лоповите” од Министерството за економија

by Фокус

Откако претходно ја офарбаа зградата на Агенцијата за вработување, демонстрантите со шаренило го обележаа и Министерството за економија.

Фрлајќи со балони со боја, тие скандираат „Лопови” и пеат „Шутка не ти бега Никола”.

Еден од демонстрантите се обрати и рече дека никогаш не биле поблиску до слободата.

На вечерашниот протест граѓаните го изразија револтот против социјалната неправда и лошите политики за вработување.

13181145_10209446660588417_1386425526_n

13233274_10209446628747621_1975808692_n (1)

13220163_10209446683748996_817856019_n

Поврзани новости