Како Груевски го киднапира народот!

by Фокус 20:15
20:15

„Најголемиот успех на партијата во овие 24 години е што остана нераскинлив дел од народот, кој е нејзина најголема сила“, ќе каже Груевски на прославата на партискиот роденден.

Но, ДПМНЕ го зграпчи народот, го фати за гуша, не му дава да дише. Регрутира партиски активисти од основно училиште до старски дом. Партискиот турбоактивизам е услов за преживување!

- Advertisements -

Движењето голта во своите редови сѐ што се движи, се раѓа и расте во Македонија. Ако не може да го проголта, го исфрла – марш од татковината или марш во предавничката опозиција за резил!

Пишува
Зоран ДИМИТРОВСКИ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот “Фокус”