„Фокус“ дознава: За законот за обвинителство ќе се гласа утре

by fokus 13:33
13:33

Иако седницата на која требаше да се гласа за законот за јавно обвинителство беше закажана за денеска во 13 часот, сепак гласањето за овој закон ќе биде утре, неофицијално дознава „Фокус“.

Седницата се уште не почнува, а партиски извори за Фокус велат дека гласањето за законот за обвинителство ќе биде утре, пред самото распуштање на Парламентот.

- Advertising -

К.С.

Поврзани новости