Возило на Брза помош се судри со „ауди“ во кое се возеле две девојки

by fokus 11:42
11:42

Автомобил од марката „ауди“ со скопски регистарски таблички се судри со возило на Брзата помош во близина на тутунскиот комбинат „Империјал тобако“, објави „Слободен печат“.

Во сообраќајката повредена е една девојка, која според присутните на лице место на настанот, доживеала потрес на мозокот.

- Advertisements -

Од првичните информации, две девојки се возеле во возилото „ауди“. Едната итно била пренесена со Брза помош, а другата си мала повреда на главата.

Поврзани новости