Села останува во владината коалиција

by fokus 17:19
17:19

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села попладнево по состанокот на Централното собрание што се одржа во Гостивар изјави дека не ја напуштат владината коалиција и оти верува дека со премиерот Зоран Заев повторно ќе се сретнат околу условите за нивното останување во коалицијата.

Села посочи дека на состанокот не се разговарало за излегување од Владата и оти раководството на партијата ги разгледалo извештаите од локалните избори. На состанокот било разговарано и за подготовките за партискиот конгрес којшто ќе се одржи во март.

Поврзани новости