Се запали автобус на АРМ полн со војници

by fokus
Автобус на Армијата на Република Македонија утринава околу 6:30 часот се запалил движејки се на релација Пробиштип-касарна „Илинден“ Скопје. Повредни нема, а причинета е само материјална штета.

Случајот го потврдија од СВР Штип, а од Министерството за одбрана најавија дека наскоро ќе излезат со соопштение за случајот.

Автобусот бил полн со војници кога избувнал пожарот.

Фото: Нетпрес

Поврзани новости