Лопетеги веќе се збогувал со играчите на Реал

by fokus

Тренерот на Реал Мадрид, Хулен Лопетеги сигурно ќе ја напушти функцијата.

Како што објави „Марка“ Лопетеги по вчерашниот пораз од Барселона бил свесен дека го очекува отказ и веќе се поздравил со играчите. Реал Мадрид загуби на гостувањето кај лутиот ривал со убедливи 5:1.

По 10 кола во шпанската Примера, Реал има само четири победи, две нерешени и дури четири загубени натпревари.

52-годишниот Лопетеги на вчерашниот состанок со играчите говорот го завршил со зборовите „Збогум, за секој случај”.

Се шпекулира дека денес или во наредните неколку дена Антонио Конте ќе биде назначен з анов тренер на „кралевите“.

Поврзани новости