Кичевец нашол граната од Прва светска војна во својот двор

by fokus

При чистење на дворот од сопствената куќа 57-годишниот Г.Н. пронашол артилериска граната калибар – 110 мм од Првата светска војна.

Од страна на припадници на Дирекцијата за заштита и спасување пронајдената експлозивна направа била подигната за понатамошна постапка, велат од полицијата.

Поврзани новости